Rezerwy górników bitcoinów spadają do najniższego poziomu od 12 lat, gdy zbliża się halving BTC

Rezerwy górników bitcoinów spadają do najniższego poziomu od 12 lat, gdy zbliża się wydarzenie halvingu BTC, zmniejszając potencjalne zyski o połowę.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Rezerwy bitcoinów utrzymywane przez górników spadły do najniższego od 12 lat poziomu 1,92 miliona BTC, ponieważ rynek spodziewa się kolejnego halvingu.
  • Znane pule wydobywcze, takie jak Viabtc, Bitfury i Antpool, odnotowały 52% wzrost odpływu Bitcoinów w ostatnich miesiącach.
  • Oczekuje się, że nadchodzący halving zmniejszy zarobki górników z nagród blokowych o połowę, co może skutkować szacunkową stratą górników w wysokości 10 miliardów dolarów.

Według danych dostarczonych przez IntoTheBlock, rezerwy bitcoinów posiadane przez górników znacznie się zmniejszyły. Rezerwy te znajdują się na najniższym poziomie w ciągu ostatnich 12 lat, ponieważ rynek z niecierpliwością czeka na nadchodzące wydarzenie halvingu Bitcoina. Obecnie 1,92 miliona BTC znajduje się w posiadaniu wiodących pul wydobywczych reprezentowanych przez Viabtc, Bitfury i Antpool. W tym samym okresie rezerwa spadła, a odpływy górników wzrosły o 52%.

Globalny hashrate sieci Bitcoin jest obecnie niższy niż kiedyś. Obecnie znajduje się na poziomie 624 EH/s, po tym jak 24 marca osiągnął maksymalny poziom 714,89 EH/s. Analitycy uważają, że spadek ten będzie jeszcze bardziej istotny. Dotyczy to w szczególności problemów, z którymi będą musiały się zmierzyć mniej wydajne operacje wydobywcze, gdy zmniejszy się nagroda za blok.

Wpływ halvingu na zarobki górników Bitcoina

Zaplanowany halving Bitcoina zmniejszy nagrody o połowę, a w minionym tygodniu wyniosą one 445 milionów dolarów. W rezultacie wpłynie to na zyski górników z nagród blokowych, powodując znaczny spadek. Eksperci przewidują, że w wyniku tej zmiany górnicy stracą około 10 miliardów dolarów. Patrząc wstecz na historyczne przypadki, widzimy, że okresy po halvingu zwykle pociągają za sobą gwałtowne wzrosty cen, które często pomagają w odbudowie. Jednak ten konkretny kurs byka nie wykorzystuje regularnych mechanizmów, a mianowicie wzrostu przed halvingiem, który mógł być spowodowany uruchomieniem Bitcoin ETF, a zatem może przynieść inne wyniki.

Opłaty transakcyjne, które kiedyś były głównym źródłem przychodów górników, są obecnie częścią ich udziału w dochodach. W tym przypadku opłaty transakcyjne przyniosły tylko 11 milionów dolarów, a nagrody blokowe stanowiły większość zarobków. Odsetek nagród dla górników w łańcuchu spadł do najniższego w historii poziomu 0,08% i przewiduje się, że spadnie jeszcze bardziej od początku zmniejszenia o połowę.

Górnicy przekazują 1 mld USD po zatwierdzeniu ETF

Wśród nich jest wiele czynników, które doprowadziły do obecnej dynamiki rynku. Zatwierdzenie spotowych Bitcoinów ETF zmaksymalizowało sprzedaż rynkową, zmuszając górników do zmniejszenia swoich rezerw i podniesienia cen. Podobno górnicy, którzy posiadają około 1 miliarda dolarów, przenieśli je na giełdy po zatwierdzeniu ETF. Pokazuje to, że strategicznym planem organizacji jest złagodzenie potencjalnego wpływu na ich płynność po halvingu.

Ponadto Coingape odnotował spadek napływu Bitcoinów na scentralizowane giełdy od górników, który spadł do 374 BTC w zeszłym miesiącu z 1,388 BTC w poprzednim miesiącu. Redukcja ta może sugerować ostrożne podejście górników, mających na celu utrzymanie swoich aktywów w oczekiwaniu na przyszłe wzrosty cen.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours