Likwidacja kryptowalut może pobudzić handel dyskontowy: QCP

Nowy komunikat rynkowy od QCP Capital sugeruje, że obecna likwidacja kryptowalut może wywołać transakcje dyskontowe.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • QCP Capital podkreśla dominujący trend spadkowy na rynku.
  • Analitycy sugerują handel dyskontowy w obliczu spadających cen.
  • Czynniki makroekonomiczne nadal powodują likwidację kryptowalut.

Trwająca likwidacja kryptowalut wywołana czynnikami makroekonomicznymi skłoniła analityków i traderów do opracowania nowych technik, aby przetrwać burzę. Nowy raport rynkowy QCP Capital podkreśla dominujące ryzykowne nastroje rynkowe z powodu niedawnych odpływów z aktywów kryptograficznych.

Zgodnie z publikacją, nerwowość ze strony traderów może spowodować odwrócenie ryzyka na Ethereum (ETH). Obecna wartość straciła 20% od czasu likwidacji w weekend, a cena aktywów wyniosła 3 063 USD. Te niedźwiedzie ruchy wywołały spadek nastrojów, obniżając cenę ETH z poprzednich szczytów.

QCP przewiduje, że nastroje rynkowe utrzymają się wraz z napięciami między Iranem a Izraelem, które również pogrążyły giełdę, ponieważ inwestorzy wycofywali fundusze z ryzykownych aktywów. Akcje amerykańskie również odnotowały słabość pomimo pewnych czynników.

“Finansowanie perp dla BTC jest płaskie, a tylny koniec krzywej utrzymuje się na stałym poziomie przy dwucyfrowych rentownościach. Finansowanie alt perp jest również ogólnie ujemne, co pokazuje, że znaczna część długiej dźwigni finansowej została wyeliminowana”.

QCP sugeruje handel dyskontowy

Wraz z likwidacją kryptowalut, która gwałtownie obniżyła cenę Bitcoina i Ethereum, QCP sugeruje ostrożne wybieranie dołków z dyskontem w stosunku do ceny spot.

“Biorąc pod uwagę panującą nerwowość, sugerujemy bardzo defensywne wybieranie dołków poprzez kupowanie BTC lub ETH ze znacznym dyskontem w stosunku do ceny spot. Na przykład 12-tygodniowy Akumulator na zakup BTC po cenie 55 tys. (12% zniżki!)”.

Te warunki rynkowe doprowadziły do tego, że entuzjaści kryptowalut zaczęli stosować w mediach społecznościowych hasło “buy the dip”. Wraz ze zbliżającym się halvingiem, kilku traderów spodziewa się odwrócenia obecnych czynników.

Likwidacja kryptowalut będzie kontynuowana?

Podczas gdy wielu spodziewa się odwrócenia cen kryptowalut, analityk wyjaśnił czynniki, które mogą wywołać więcej korekt w cenie Bitcoina. 30-dniowa stopa finansowania dla Bitcoina pozostaje na wysokim poziomie zbliżonym do poziomów z 2021 roku.

Ponadto aktywa te napotykają największy opór przy swoim rekordowym poziomie. Dane dotyczące napływu inwestorów detalicznych wskazują na zmniejszoną liczbę inwestorów na rynku ze względu na poziomy dyskonta i premii.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours