Bitcoin i Ethereum odnotowują napływ 1,36 mld USD wśród optymizmu ETF, ceny wzrosną?

W następstwie niedawnego zatwierdzenia ETF Bitcoin i Ethereum w USA, kryptowaluty BTC i ETH odnotowały fenomenalne napływy. Ostatnie dane rynkowe sugerują potencjalny wzrost cen.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Bitcoin i Ethereum odnotowały tygodniowe wpływy w wysokości 1,04 mld USD, działając jako lwia część w popychaniu YTD do 14,9 mld USD.
  • Niedawne zatwierdzenie BTC i ETH ETF spowodowało napływ znacznej ilości pieniędzy do tych tokenów.
  • Bitcoin i Ethereum są świadkami zmienności, chociaż trendy rynkowe wydają się optymistyczne.

W następstwie pojawienia się funduszy ETF Bitcoin i Ethereum w krajobrazie handlowym, intrygujące zjawisko zostało dziś ujawnione, wlewając lawinę optymizmu na te kryptowaluty w globalnym królestwie kryptowalut.

Bitcoin i Ethereum odnotowały napływy o wartości odpowiednio 1,01 miliarda USD i 35,5 miliona USD w ciągu ostatniego tygodnia, sygnalizując zwiększony optymizm inwestorów w obliczu szumu BTC i ETH ETF w Stanach Zjednoczonych po zatwierdzeniu. Warto zauważyć, że tygodniowe napływy o wartości 1,05 mld USD, łączące wszystkie napływy aktywów cyfrowych, spowodowały, że napływy od początku roku osiągnęły rekordowy poziom 14,9 mld USD, zgodnie z danymi rynkowymi. Bitcoin i Ethereum wydają się oferować lwią część odnotowanych ogromnych napływów.

Fundusze ETF Bitcoin i Ethereum napędzają napływy na nowe wyżyny

Co ciekawe, same Bitcoin i Ethereum odnotowały tygodniowe wpływy o wartości 1,04 miliarda dolarów. To przełomowe osiągnięcie nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wzrost funduszy ETF BTC i ETH.

Warto jednak zauważyć, że fundusze ETF ETH zaczęły słabo w Stanach Zjednoczonych, wyraźnie kontrastując z wynikami funduszy ETF Bitcoin.

Tymczasem cotygodniowe napływy innych aktywów cyfrowych przyczyniły się do osiągnięcia rekordowego poziomu od początku roku, a Solana, Litecoin, XRP i Chainlink przyczyniły się do napływów. Z drugiej strony, Short Bitcoin, Cardano i inne były świadkami odpływów.

Ponadto wpływy BTC od początku miesiąca wyniosły 1,8 miliarda dolarów, podczas gdy ETH odnotował odpływy o wartości 11,1 miliona dolarów w tym samym okresie.

Zwiększony popyt, podkreślany przez masowe napływy, często prowadzi do wzrostu cen aktywów, ponieważ rynek reaguje na większą presję zakupową. Ponadto napływy do instrumentów inwestycyjnych związanych z Bitcoinem i Ethereum mogą sygnalizować rosnące zainteresowanie i zaufanie inwestorów do traktowania tych kryptowalut jako klasy aktywów, potencjalnie przyciągając więcej inwestorów do dalszego wzrostu cen.

Ruchy cenowe BTC i ETH

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosiła 68 281,94 USD, czyli o 0,42% mniej niż wczoraj. Tymczasem cena Ethereum wynosiła 3 891,89 USD, co oznacza spadek o 0,22% w porównaniu z wczorajszym dniem.

Jak wspomniano powyżej, ogromny napływ nadał tym aktywom bycze piętno, napędzając dalszą adopcję inwestorów. Co więcej, dane Coinglass dodatkowo podkreśliły zwiększony napływ pieniędzy dla tych kryptowalut na rynek.

BTC Futures Open Interest wzrosło do bezprecedensowych poziomów w lutym tego roku, a wykresy pokazują ciągły wzrost powyżej 30 miliardów dolarów w momencie publikacji. Co więcej, otwarte zainteresowanie kontraktami futures na ETH również gwałtownie wzrosło, przekraczając w momencie prasowym poziom 17 miliardów dolarów.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours