10 000 nowych użytkowników dołącza do Ethereum Layer-2 Arbitrum w zeszłym tygodniu, cena ARB zbliża się do 2 USD

W oczekiwaniu na napływ Ethereum ETF oczekuje się, że wielu z 1,51 miliona inwestorów ARB zatrzyma swoje aktywa, potencjalnie podnosząc cenę ARB do 1,60 USD i ostatecznie 1,75 USD.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Dzienny wolumen obrotu Arbitrum wzrósł o 113% do 840 milionów dolarów.
  • W ciągu ostatniego tygodnia do sieci Arbitrum dołączyło 10 000 nowych użytkowników.
  • W oczekiwaniu na napływ Ethereum ETF, wielu z 1,51 miliona inwestorów ARB prawdopodobnie utrzyma swoje aktywa.

W miarę jak Ethereum (ETH), druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, rośnie do 4000 USD, jej platformy Layer-2 również doświadczają podobnej dynamiki. Arbitrum, znana platforma Layer-2, odnotowała wzrost o 5%, dzięki czemu jej cena przekroczyła 1,25 USD. Ponadto dzienne wolumeny handlowe Arbitrum wzrosły o 113%, osiągając 840 milionów dolarów.

10 000 nowych użytkowników dołącza do Arbitrum w ciągu ostatniego tygodnia

Na podstawie danych przedstawionych na powyższym wykresie, na początku tygodnia rozpoczynającego się 20 maja istniało 1,5 miliona indywidualnych portfeli posiadających tokeny ARB. W najnowszej aktualizacji z 25 maja liczba ta wzrosła do 1,51 miliona portfeli ARB.

Sugeruje to, że w ciągu tego tygodnia do sieci Arbitrum dołączyło około 10 000 nowych użytkowników. Ponieważ ci nowi uczestnicy angażują się w transakcje, rosnący popyt na tokeny ARB może katalizować dalsze wahania cen.

Co więcej, spodziewając się napływu Ethereum ETF na horyzoncie, znaczna część z 1,51 miliona inwestorów ARB prawdopodobnie zachowa swoje aktywa, oczekując korzystnych wyników napływu funduszy do ekosystemu Ethereum L2.

Wynikające z tego zmniejszenie presji na sprzedaż w połączeniu z rosnącym popytem ze strony nowych użytkowników może spowodować, że cena Arbitrum osiągnie kolejny znaczący kamień milowy na poziomie 1,50 USD.

ARB Price Action

Arbitrum (ARB) starał się w ostatnich dniach przekroczyć górny opór na poziomie 1,27 USD, ale niedźwiedziom udało się utrzymać swoją pozycję.

Niewielkim pozytywem dla byków jest to, że udało im się zapobiec spadkowi ceny poniżej 20-dniowej EMA (1,11 USD). Zwiększa to prawdopodobieństwo przebicia powyżej oporu. Jeśli tak się stanie, oczekuje się, że para ARB/USDT nabierze rozpędu, potencjalnie rosnąc do 1,60 USD i ostatecznie osiągając 1,75 USD.

Jednak ta optymistyczna prognoza zostanie unieważniona w najbliższym czasie, jeśli cena gwałtownie spadnie i spadnie poniżej 1,10 USD, co może pociągnąć cenę w dół do silnego wsparcia w okolicach 0,90 USD.

Cena Arbitrum porusza się w tandemie z Ethereu, podobnie jak ETH, ARB również zyskał 28% w ciągu ostatniego tygodnia. Na początku tego roku, w styczniu 2024 r., cena ARB osiągnęła rekordowy poziom 2,4 USD.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours