Spot Bitcoin ETFs i Crypto Stocks rosną, gdy cena BTC przebija 48000 USD

Wszystkie spotowe fundusze giełdowe Bitcoin (ETF) i akcje związane z kryptowalutami otworzyły się wyżej po odnotowaniu ogromnego wzrostu w godzinach przedrynkowych w piątek, gdy cena BTC przekroczyła 48 000 USD. Eksperci uważają, że dzieje się tak dlatego, że inwestorzy, w tym wieloryby, przenoszą pieniądze z powrotem na rynek kryptowalut.

Masowy handel przedrynkowy akcjami kryptowalutowymi i Spot Bitcoin ETF
Akcje takie jak Coinbase (COIN) i MicroStrategy (MSTR) wzrosły o ponad 6%, a Robinhood Markets (HOOD) o 2% w wyniku wzrostu ceny BTC.

Co więcej, akcje wydobywcze Bitcoina, takie jak Marathon Digital, Riot Blockchain, TeraWulf, CleanSpark Inc i inne również zyskują na zwyżkowym sentymencie do Bitcoina. Cena akcji CleanSpark wzrosła o 27% ze względu na dobry raport o zyskach i plany zakupu czterech zakładów wydobywczych.

Wszystkie spotowe fundusze ETF Bitcoin również otwierają się znacznie wyżej, wskazując na ogromny popyt na Bitcoin dzisiaj. Analityk Bloomberg ETF James Seyffart zauważył, że czwartek był trzecim największym dniem napływu dla spotowych funduszy ETF Bitcoin od czasu ich uruchomienia. Pierwszego dnia napływ wyniósł ponad 655 milionów dolarów, a 17 stycznia ponad 453 miliony dolarów.

CoinGape poinformował, że cena Bitcoina wzrosła powyżej 47 000 USD, z wysokimi szansami na przebicie powyżej 48 000 USD, co odpowiada znacznemu napływowi 405 mln USD do spotowych ETF-ów Bitcoin notowanych w USA. BlackRock (IBIT) i Fidelity (FBTC) spot Bitcoin ETF przewodzą napływowi. Odpływ GBTC wzrósł o ponad 100 milionów dolarów.

Dodatkowym czynnikiem wzmacniającym bycze nastroje jest gwałtowny wzrost otwartego zainteresowania kontraktami terminowymi na Bitcoina (OI), które wzrosło o 5,51% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 444,81 tys. BTC lub 20,74 mld USD, zgodnie z danymi CoinGlass. Liderem wzrostu OI jest giełda CME, która odnotowała wzrost o 9,79% do 117,23 tys. BTC lub 5,46 mld USD. Binance podąża tuż za nim ze wzrostem o 5,78% do 109,76 tys. BTC lub 5,12 mld USD w tym samym okresie.

Cena bitcoina przebija poziom powyżej 47 000 USD
Przepływy spotowe są dziś jeszcze ważniejsze, zwłaszcza w okolicach późnej sesji w USA, powiedział analityk Skew. Wszystkie fundusze ETF Bitcoin firm BlackRock, Fidelity, Bitwise, Ark 21 Shares i innych otwierają się wyżej po przedrynkowym skoku o ponad 4%.

Powiedział: “Warto mieć oko na większych posiadaczy BTC, gdy jest zniżka i dzień wysokiego wolumenu”.

Cena BTC wzrosła o 6% w ciągu ostatnich 24 godzin, a obecnie wynosi 48 012 USD. 24-godzinne minimum i maksimum to odpowiednio 44 909 USD i 48 152 USD. Co więcej, wolumen obrotu wzrósł o ponad 30%.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours