Czy spadki Bitcoina przed halvingiem dobiegły końca? Eksperci dzielą się potencjalnymi celami

Największa na świecie kryptowaluta Bitcoin (BTC) kontynuuje wzrosty trzeci dzień z rzędu w ciągu tygodnia! W momencie publikacji cena BTC wzrosła o 3,26%, osiągając poziom 47 400 USD przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 930 mld USD. Wszyscy z niecierpliwością czekają teraz na halving Bitcoina zaplanowany na 18 kwietnia 2024 roku.

Wzrost ceny Bitcoina przed halvingiem
Wśród konsolidacji ceny Bitcoina na poziomie 43 000 USD przez prawie trzy tygodnie od zatwierdzenia Bitcoin ETF, niektórzy analitycy przewidywali spadek do 38 000 USD. Jednak dzięki silnym napływom ETF, rajd przed halvingiem już się rozpoczął, a spadki wydają się ograniczone.

Według analityka kryptowalut Rekt Capital, historyczne wzorce sugerują, że faza rajdu przed halvingiem dla Bitcoina zwykle rozpoczyna się około dwóch miesięcy przed faktycznym wydarzeniem halvingu. Mając na uwadze ten harmonogram, analityk przewiduje, że faza rajdu przed halvingiem powinna rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

Rekt Capital zauważa jednak, że pod względem akcji cenowej sprawy wydają się postępować nieco przed terminem, co wskazuje na potencjalną zwyżkową dynamikę wcześniej niż oczekiwano.

Bitcoin na krótko wzrósł dziś powyżej 48 000 USD, obecnie oscylując wokół 47 122 USD, co oznacza wzrost o 3,9% w ciągu ostatnich 24 godzin. Dane Coinglass ujawniają zlikwidowane pozycje o łącznej wartości 158 milionów dolarów w ciągu ostatniego dnia, z krótkimi pozycjami zlikwidowanymi na 114 milionów dolarów.

Analityk kryptowalut Ali Martinez skomentował sytuację, sugerując potencjalną strategię rozwijającą się na rynku Bitcoina. Martinez wskazał na mapę cieplną likwidacji Bitcoina, wskazując na scenariusz, w którym łowcy płynności mogą dążyć do obniżenia ceny BTC do 45 810 USD. Oczekuje się, że ruch ten spowoduje likwidację w wysokości dodatkowych 54,73 mln USD.

Według Santiment, niedawny wzrost ceny Bitcoina o 13% w ciągu ostatniego tygodnia skłonił traderów do spekulacji na temat różnych nowych poziomów wsparcia i oporu, przy czym wielu z nich przyglądało się poziomowi 50 000 USD. Co ciekawe, gdy cena BTC przekroczyła te kamienie milowe, altcoiny znalazły się w centrum uwagi we wczesnych godzinach weekendu, sygnalizując przesunięcie uwagi traderów z ceny BTC.

Ponieważ zbliżamy się do halvingu Bitcoina w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, istnieje prawdopodobieństwo, że Bitcoin będzie kontynuował ten rajd w izolacji. Później altcoiny mogą dogonić BTC w okresie po halvingu.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours